FAQ

1. Jaką skończyłaś szkołe i czy nadal sie uczysz?  
Skończyłam Technikum Fototechniczne w Warszawie, a aktualnie ucze się na kierunku Asystent Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. 
2. Czy robisz zdjęcia za darmo?
Nie. Jeśli już decyduje się na sesje na zasadzie TFP, to tylko z modelkami, z którymi miałam okazje już współpracować i jestem ich pewna.
3. Ile kosztuje sesja?
Koszt sesji to kwestia indywidualna. Jest zależna od ilości fotografowanych osób, ilości zdjęć, miejsca, w którym jest wykonywana, doświadczenia i wielu innych czynników.
4. Czy makijaż i stylizacje muszę zapewnić sama?
Tak. Ja jestem fotografem, a nie stylistką, czy wizażystką. Czasem zdarza się, że pożyczam swoje ubrania do sesji, jednak są to sporadyczne sytuacje. Jeśli nie chcesz sama zajmować się wizażem/stylizacją, ja mogę zorganizować osoby, które zrobią to za Ciebie, lecz są to dodatkowe koszta. 
5. Ile trwa u Ciebie sesja?
Sesja zazwyczaj trwa 1-2 godz.
6. Jaki masz sprzęt?
Aparaty: Canon 7D
Obiektywy: 50mm f/1.4 | 24mm f/2.8 | 17-85mm f/3.5-5.6
Lampa: Canon Speedlite Ex 430
7. W jakim programie obrabiasz zdjęcia?
Adobe Photoshop cs 2
8. Czy robisz zdjęcia w studiu?
Z reguły wole plener, jeśli jednak ktoś chce sesje w studiu - niech to studio wynajmie. Nauczona kilkoma przykrymi sytuacjami, sama studia już nie wynajmuje. Zdarzało się, że musiałam płacić tak naprawdę za nic, ponieważ modelka w ostatnim momencie zmieniała zdanie i rezygnowała z sesji. 
9. Czy można asystować na Twojej sesji?
Ja bardzo chętnie przyjmuje na sesje osoby trzecie do pomocy/nauki, ale nie jest to tylko moja decyzja. W tej kwestii wyrazić zgodę musi jeszcze modelka.       

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz